fbpx

Tradycje ślubne z całego świata

Tradycje weselne na całym świecie zawsze różniły się w zależności od kraju, czasów i kultury. Niektóre z nich od wieków są przekazywane z pokolenia na pokolenie, co budzi jeszcze większe zainteresowanie, bo dużo nam to mówi o kontekście historycznym i kulturowym, w którym powstały te obyczaje.

Proponujemy Ci razem z nami zapoznać się z najbardziej interesującymi tradycjami ślubnymi w całym świecie!

Brazylia
W Brazylii Panny młode piszą imiona niezamężnych koleżanek na brzegach własnych sukien ślubnych – jest to w pewnym sensie błogosławieństwo, które w przyszłości przyniesie im szczęście w małżeństwie ( podobny obyczaj istnieje również w Grecji, ale imiona koleżanek znajdują się na podeszwach butów Panny młodej). Brazylijskie Panny młode często też zakładają złote pantofelki ślubne, które podczas narodowego tańca weselnego kładzie się na parkiecie, aby tańczące goście mogli rzucać w nie pieniądze. A Ty nie musisz jechać na drugi koniec świata po takie złote buciki, bo znajdziesz je w Atelier Tesorosi 🙂

Austria
Może Cię to dziwić, ale austriackie wesela są bardzo hałaśliwe. W górnych regionach Salzkammergut, Tyrolu i Styrii tradycje weselne obejmują między innymi głośne strzały i petardy, które muszą obudzić Pannę młodą wcześnie rano w dniu ślubu. A sąsiedzi i przyjaciele tworzą chaos w domu, głośno rozmawiają i śpiewają, aby odstraszyć złe duchy.

Nigeria
Nigeryjskie Panny młode w ciągu dnia mają kilka ceremonii i rytuałów ślubnych, podczas których są ubrane w różne starożytne stroje (kilka sukien ślubnych – idealnie, prawda?). Ich szaty są wykonane z aso oke, ręcznie tkanego materiału reprezentującego plemię rodziny Panny młodej i plemienia jej narzeczonego. Konsekwentność w wyborze tkanin i kolorów jest kluczowa na każdym nigeryjskim weselu: kiedy para młoda wybierze materiał i paletę kolorystyczną swoich strojów, ustala odpowiedni dress code dla swoich gości, który nazywany jak jako aso ebi. A my przypominamy, że w naszym atelier jest ogromny wybór materiałów o najwyższej jakości w 65 różnych odcieniach do wyboru, a zatem Twoja suknia ślubna będzie naprawdę niepowtarzalna!

Meksyk
Obecnie meksykańskie wesela to mieszanka starożytnych i nowoczesnych tradycji, ale słynne weselne lasso jest najważniejszym rytuałem. Po przysięgach ślubnych uosabiających miłość i jedność padrino (rodzice chrzestni) narzucają na ramiona Pana młodego łańcuszek z kwiatów lub różańca, a następnie w kształcie ósemki ( znaku nieskończoności) narzucają drugą część na Pannę młodą. Jest tu bardzo ważne to jakie relacje rodzinne i doświadczenie małżeńskie mają sami padrino – wierzono, że to wpływa na przyszłość pary młodej.

Chiny
Płaczący chór jest jedną z głównych tradycji ludu Tujia w Chinach. „Płacz za Panem młodym” to tradycja weselna, zgodnie z którą płacz Panny młodej symbolizuje smutek, który opuścił dom, a także wdzięczność rodzicom. Zwykle Panna młoda zaczyna płakać miesiąc przed ślubem, a w dniu ślubu podczas ceremonii dołączają do niej matki, babcie, siostry i ciotki.

Indie
Kilka dni przed ceremonią ślubną Panny młode w indyjskim stanie Bengal Zachodni i sąsiednim Bangladeszu uczestniczą w rytuale, którego nazwa dosłownie tłumaczy się jako „kurkuma na ciele”. Wydarzenie zwykle odbywa się w domu Panny młodej. Zamężne kobiety z jej rodziny mielą kurkumę za pomocą moździerza i tłuczka i nakładają pastę na twarz i ciało Panny młodej. Uważa się, że kurkuma, znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwstarzeniowych, rozjaśnia cerę przed wielkim dniem.

Tunezja
Od dawnych czasów henna jest nieodłączną częścią tunezyjskich tradycji ślubnych, która przynosi szczęście. Podczas ceremonii henna jest nakładana na ręce i nogi Panny młodej w postaci fantazyjnych kwiatowych wzorów, które podkreślają jej delikatność i kobiecość. Następnego dnia odbywa się głośna uroczystość, podczas której henna jest ponownie nakładana na ciało Panny młodej, a kobiety w tym czasie grają na instrumentach tradycyjne tunezyjskie pieśnie weselne. Nie musisz malować ciała henną jak tunezyjskie kobiety, wystarczy wybrać w naszym salonie idealny zestaw biżuterii, który w dniu ślubu podkreśli Twoje piękno .

Wielka Brytania
Według angielskiego folkloru Panna młoda ubrana w „coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego” przyniesie szczęście małżeństwu. Tradycja, która jest również szeroko rozpowszechniona w Ameryce, mówi, że jakiś stary przedmiot pobłogosławi przyszłe dziecko Panny młodej, coś pożyczonego przyniesie szczęście, coś nowego symbolizuje wspaniałą przyszłość pary, a element niebieski – ich wierność.

Zrób bezpłatną Rezerwację Online

Wybierz termin który Ci najbardziej pasuje i zarezerwuj wizytę w TesoroSi


0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop

  Atelier Tesorosi

  Zachęcamy do rezerwacji terminu
  spotkania telefonicznie lub internetowo

  Wrocław, ul.Piłsudskiego 50
  +48 799 036 079


  W celu współpracy

  Poniedziałek - Piątek 10.00 - 19.00
  Sobota 09.00 - 14.00

  Używamy plików cookie w dwóch celach: aby korzystanie z Atelier Tesorosi było jak najwygodniejsze oraz aby reklamy Atelier Tesorosi wyświetlane w innych witrynach były dla Ciebie odpowiednie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie — dowiedz się więcej - Polityka prywatności

  AKCEPTUJĘ